Fitbox: sportovní trend s výhodami pro tělo a mysl

Od Publikováno: 24 října, 2023Aktualizováno: 25 října, 2023Kategorie: Trénink0 komentářů

Letní forma se dělá během zimy a to neznamená, že musíte nutně chodit do posilovny, pokud vás to nebaví. Snažte se najít takovou pohybovou aktivitu, která vás baví, abyste u ní vydrželi dlouhodobě a přinesla vám výsledky. Jednou z nich může být třeba fitbox!

Fitbox, kombinace slov „fitness“ a „box“, je vzrušujícím sportovním trendem, který se rychle stává oblíbeným způsobem, jak zlepšit kondici a udržet se ve formě. Tento sport nabízí mnoho výhod pro tělo a mysl, což ho činí atraktivním pro všechny věkové kategorie. V tomto článku se podíváme, jaké fitbox nese výhody a jak s ním začít.

Co je fitbox?

Fitbox je tréninkový režim, který kombinuje prvky boxu s prvky fitness. Tento sport v sobě spojuje dynamický pohyb, silový trénink a kardiovaskulární cvičení. Tréninky zahrnují údery do pískových pytlů, různé cvičební kombinace a kruhové tréninky. Tato kombinace činí fitbox náročným a efektivním způsobem, jak spálit kalorie a získat sílu.

fitbox

Box se stává čím dál oblíbenější aktivitou i u žen.

Výhody fitboxu

1. Kardiovaskulární trénink
Fitbox je skvělým způsobem, jak zlepšit kardiovaskulární kondici. Rychlé údery a pohyby zapojují srdce a plicní kapacitu, což zvyšuje vytrvalost a spalování kalorií.

2. Silový trénink
Trénink na úderech do boxovacích pytlů a cvičebních kombinacích posiluje svaly horní poloviny těla, ramen, zad, ale i břicha. Tím se zvyšuje síla a tvaruje postava.

3. Stresová terapie
Fitbox je vynikajícím způsobem, jak se zbavit stresu a napětí. Během tréninku můžete dát volný průchod svým emocím a energii, což vám pomůže se lépe cítit.

4. Zlepšení koordinace a reflexů
Rychlé pohyby a reakce na různé cvičební kombinace vylepšují vaši koordinaci a reflexy.

5. Zvýšení sebevědomí
Když vidíte zlepšení své kondice a síly, cítíte se sebevědomější. To může mít pozitivní vliv na váš celkový psychický stav.

6. Sociální interakce
Fitbox tréninky jsou často prováděny ve skupině, což vám umožňuje setkávat se s lidmi se stejnými zájmy a budovat nová přátelství.

7. Zábava
Fitbox je zábavný sport, který vás udrží motivovaným a zapojeným do tréninku. Vzhledem k různým cvičebním kombinacím a výzvám se nenudíte.

8. Redukce tuku
Díky vysoké intenzitě tréninku může fitbox pomoci při hubnutí a tvarování postavy.

9. Výzva a motivace
Pokud hledáte novou výzvu, fitbox je skvělou alternativou k tradičním cvičebním režimům. Každý trénink může být novou výzvou, která vás motivuje ke zlepšení.

10. Zlepšení zdraví
Celkově může pravidelný trénink pozitivně ovlivnit vaše zdraví, zejména pokud jde o srdeční zdraví, kondici a fyzickou aktivitu.

Jak začít s fitboxem

Pokud jste zaujati fitboxem a chcete začít, můžete vyhledat místní boxerské týmy nebo tělocvičny či fitka, které nabízejí tréninky. Někteří lidé si také pořizují vlastní boxovací pytle a trénují doma podle online videí, avšak ideální je začít u zkušených trenérů, kteří vám vysvětlí techniku a budou vám ji během tréninku hlídat. Navíc vám přinesou větší motivaci během tréninku.

Závěr

Fitbox je sport, který nabízí mnoho výhod pro tělo i mysl. Jeho kombinace kardiovaskulárního tréninku, silového cvičení a stresové terapie ho činí skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou kondici a zároveň se bavit. Nechte se inspirovat tímto novým fitness trendem a začněte trénovat pro zlepšení svého zdraví a pohody.

Autor článku

Dominika Grigarová
Dominika Grigarováredaktor, korektor
Závodnice v bikini fitness a fitness instruktorka, aktuálně působící také v kosmetickém odvětví. Snaží se předávat informace lidově a nejlépe z vlastních zkušeností.

Mrkni na náš e-book!

E-book základy suplementace

Nejčtenější článek

Sdílet tento článek.

Přejít nahoru