8 důvodů, proč byste měli spát nazí

Od Publikováno: 21 ledna, 2023Aktualizováno: 21 ledna, 2023Kategorie: Zdraví0 komentářů

Spánek je důležitý pro naše zdraví a dobrý spánkový režim je nezbytný pro správnou funkci těla a mysli. Spánkový oděv může mít vliv na kvalitu spánku a spát nahý může přinést řadu výhod. V tomto článku se budeme zabývat 8 důvody, proč byste měli zvažovat spání bez oděvu.

Spánková regulace teploty

Spát nahý umožňuje tělu udržovat optimální teplotu pro spánek, což pomáhá usnout a udržet spánek po celou noc. Když spíme v pyžamu nebo jiném oblečení, může nám být teplo nebo zima, což může ovlivnit kvalitu spánku. Pokud spíme nazí, tělo může volně dýchat a udržovat si ideální teplotu pro spánek. Je důležité spát i v ideální teplotě pro spánek, která je okolo 19-21 °C.

Proč je spánek důležitý? Doporučení pro kvalitní spánek

Spánek je fáze organismu, při níž se snižuje mentální a motorická aktivita, reakce na vnější podněty, dochází ke změnám činnosti mozku, uvolnění svalstva, vyplavování důležitých hormonů a regeneraci. Zajímavost: Spánek

Od |16 června, 2022|Regenerace, Zdraví|0 komentářů

Zlepšení krevního oběhu

Spaní bez oblečení umožňuje cévám volně pracovat, což pomáhá zlepšit krevní oběh a snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění. Když spíme bez oblečení dochází k volnému průtoku krve, což pomáhá udržovat zdravý kardiovaskulárního systému.

Zlepšení hormonální rovnováhy

Spát nahý pomáhá regulovat hormon melatonin, který je důležitý pro spánkový cyklus a také ovlivňuje stárnutí. Melatonin je produkován v těle v reakci na tmu a je důležitý pro regulaci spánku a bdělosti. Spánkem v oblečení však může být tělo vystaveno tlaku, škrcení, škrábání a tak může být spánek negativně narušen.

Snížení stresu

Spát nahý pomáhá snižovat úroveň stresu a napětí v těle, což pomáhá uvolnit a uklidnit mysl. Když se cítíme svobodně a přirozeně, můžeme se lépe uvolnit a zbavit se napětí. Spánkem v oblečení můžeme cítit se stísněně a nesvobodně, což může zvyšovat úroveň stresu.

Zlepšení kvality spánku

Když spíme v oblečení, může nás to rušit nebo nám být nepohodlné, což může ovlivnit kvalitu spánku. Tím, že budeme tedy spát nazí, ovlivníme pozitivně kvalitu našeho spánku. A tím i zajistíme již výše zmíněnou hormonální rovnováhu.

Zlepšení kvality pokožky

Spát nahý napomáhá udržovat pokožku vlhkou a zdravou, což pomáhá snižovat výskyt vrásek a suché kůže. Když spíme v oblečení, může nám to způsobenou pokožku díky potu a zánětům. Při spánku bez oblečení může pokožka volně dýchat a udržovat si vlhkost, což ji pomáhá udržovat zdravou a mladistvou.

Zlepšení sexuálního zdraví

Spánek bez oblečení může pomoci zlepšit sexuální zdraví, protože pomáhá uvolnit svaly a zlepšuje krevní oběh. Spánkem v oblečení můžeme zvyšovat teplo okolo pohlavních orgánů, zvyšovat tak výskyt bakterií a v případě muže snižovat i produkci spermií. U žen naopak můžeme zabránit výskytu kvasinkové infekce.

Zlepšení sebevědomí

Spát nahý může pomoci zlepšit sebevědomí, protože umožňuje našemu tělu cítit se svobodněji a přirozeněji. Když se cítíme dobře ve svém těle, budeme sebejistější. Spánkem v oblečení se můžeme cítit stísněně nebo nesvobodně, což může ovlivnit naše sebevědomí.

Autor článku

Roman Grigar
Roman Grigaršéfredaktor
Fitness nadšenec a strongman s více jak 10 letou praxí se silovými sporty (strongman, powerlifting) a výživou. Živí se jako výživový poradce a trenér.

Mrkni na náš e-book!

E-book základy suplementace

Nejčtenější článek

Sdílet tento článek.

Přejít nahoru