Rozbor kloubní výživy Joint Max Ultimate Blend

Od Publikováno: 22 listopadu, 2020Aktualizováno: 31 května, 2021Kategorie: Suplementy0 komentářů

Kloubní výživa Joint Max Ultimate Blend nabírá na popularitě a nyní je v nové příchuti „Twisted Popsilce„. V tomto článku si rozebereme všechny látky, řekneme si, proč tam jsou, v jakém množství tam jsou a co umí.

Pojďme rovnou na složení

MSM – Metylsulfonylmethan

Tato látka podporuje celistvost pojivových tkání, kloubní chrupavky a zabraňuje v tvorbě látek, které ničí kolagen. Používá se pro různé účely jako protizánětlivé činidlo. Není nutné to s touto látkou přehánět. Účinky se dostavují při užívání 2-3g denně. Nemá smysl brát vyšší dávku. Bezpečnou a dobře snášenou dávkou se označují 4g. Větší množství se nedoporučuje.

Obsah MSM na 1 dávku v JOINT MAX ULTIMATE BLEND: 2g

Glukosamin sulfát

Glukosamin se požívá běžně v lékařství při léčbě degenerativní kloubní poruchy – osteoartrózy, kde dokáže snížit bolest a zlepšit funkci o 30-50%. Je základním stavebním blokem chrupavky, který zlepšuje pružnost a pohyblivost kloubu. Glukosamin by se měl brát dlouhodobě, jelikož první příznivé účinky se projevují nejdříve po jednom měsíci užívání.

Účinnou a bezpečnou dávkou je 1,5g denně. Zvýšené dávky se opět nedoporučují.

Obsah Glukosamin sulfátu na 1 dávku v JOINT MAX ULTIMATE BLEND: 1,5g

Chondroitin sulfát

Chondroitin zvyšuje syntézu mezibuněčné hmoty chrupavky, zlepšuje její pohyblivost a pružnost. Má podobný princip a podobné působení jako Glukosamin. Při léčbě osteoartrózy se často používá právě s Glukosaminem pro lepší efekt. I zde platí, že by se měl Chondroitin brát dlouhodobě, neměl by se užívat ve vyšších, než doporučených dávkách, a déle, jak 3  měsíce.

Za bezpečnou dávku se považuje 0,8-1,6g. Pro dlouhodobé užívání se doporučuje dávka něco mezi. Pokud člověk začne užívat například hned na začátku 1,6g, měl by časem tuto dávku snížit na 0,8g. U JOINT MAX ULTIMATE BLEND tohle samozřejmě nemusíte řešit, protože v dlouhodobém horizontu vám množství Chondroitinu neublíží.

Obsah Chondroitinu sulfátu na 1 dávku v JOINT MAX ULTIMATE BLEND: 1g

Kyselina askorbová (Vitamín C)

Vitamín C je prevencí zánětlivé artritidy a napomáhá udržení zdravých kloubů.

Obsah kyseliny askorbové na 1 dávku v JOINT MAX ULTIMATE BLEND: 100mg

Který Joint Max Ultimate Blend je chutnější

Dle výsledků ankety na instagramu vyhrála o pouhý 1 hlas příchuť „Twisted Popsicle“. Osobně říkám, že obě příchutě jsou skvělé a ani s jednou nesáhnete vedle.

Kurkuma

Kurkuma se také využívá při léčbě osteoartrózy. Zabraňuje totiž v tvorbě látek, které způsobují poškození chrupavky (stejně jako MSM). Kurkuma zároveň působí proti zánětům. Jedná se o úžasný všelék, který nemá příznivý vliv jen pro klouby, ale celé tělo.

Obsah kurkumy na 1 dávku v JOINT MAX ULTIMATE BLEND: 22mg

Hyaluronát Sodný

Hyaluronát se původně používal injekčně přímo do kloubu při léčbě artritických stavů. Je obsažen v kloubní tekutině, která snižuje tření kloubních plocha a zvyšuje jejich přilnavost. Často se však stávalo, že při aplikaci hyaluronátu došlo jehlou k poškození kloubu. Začalo se tedy s aplikací do žíly, ale v nedávné době se zjistilo, že se může hyaluronát podávat i orálně.

Obsah hyaluronátu sodného na 1 dávku v JOINT MAX ULTIMATE BLEND: 20mg

Peptan®

Spousta výše zmíněných látek jsou obsažené v mnoha, obyčejných, kloubních výživách, kterou je i původní tabletový Joint MAX, který už má Czech Virus na trhu poměrně dlouho. U nového JOINT MAX ULTIMATE BLEND je však něco navíc. Peptan® – který je nejvýše zastoupenou a zároveň novou látkou, co dělá tento produkt tak unikátním.

Jedná se o kolagen, přesněji peptidy hydrolyzovaného kolagenu, které mají vysokou biologickou dostupnost. Díky tomu, že se jedná právě o hydrolizované peptidy, 90% kolagenu je stráveno a absorbováno již během první hodiny. Kolagen je nejběžnějším proteinem v lidském těle a je základním stavením prvkem pojivových tkání (kůže, klouby, kosti,…). Tvoří 70-95% kloubní chrupavky. Peptan® poskytuje jedinečné stavební bloky pro nový kolagen a regeneraci chrupavky. Slouží jako buněčný spouštěč pro tvorbu kolagenu.

U pacientů s problémy kloubů se po tříměsíčním užívání snížila, případně vymizela bolest kloubů a výrazně zlepšila funkčnost a flexibilita. Peptan® chrání klouby, šlachy, vazy, zlepšuje rychlost zotavování po zranění.Peptidy kolagenu dokáží podporovat zároveň i svalovou regeneraci, čímž umožnují lepší budování svalové hmoty a síly.

Peptan® je unikátní složka a myslím si, že díky němu stojí JOINT MAX ULTIMATE BLEND za zkoušku.

Obsah Peptanu®  na 1 dávku v JOINT MAX ULTIMATE BLEND: 4g

Joint Max Ultimate Blend

Joint Max Ultimate Blend

Komplexní kloubní výživa s Peptan® peptidy
Chci kloubní výživu!

Hodnocení zákazníků

Ahoj, po kloubní výživě od firmy Czech virus jsem sáhla z jednoho prostého důvodu. Jsem po plastice předních křížových vazů v obou kolenech a 4 měsíce jsem nemohla chodit. Moje klouby dostaly pěkně zabrat, kolena mě nehorázně bolela. Rozhodla jsem se vyzkoušet kloubní výživu, a když jsem viděla novinku od Czech virusu, tak jsem ani vteřinu neváhala. Jsem s ní maximálně spokojená, kolena bolí den ode dne méně, cítím lepší rozsah pohybů, pružnost kloubů a celkově hodnotím tuto kloubní výživu na 1.

@KAJAPROCHY_89

Já mám pixlu dobranou a za mě naprostý zázrak. Měla jsem problémy s klouby už poměrně delší dobu a většina kloubních výživ mi přišla na nic hlavně složením. Tohle bylo pro mě top složením, účinkem a v neposlední řadě chutí. Cítím, že mám klouby mnohem lépe „promazané“ a nejsou ani tolik „zatuhlé“‚. Plánuji dát další pixlu na podzim. A věřím, že účinky budou stejně skvělé

@RENACERNA

Užívala jsem jen cca měsíc, musela jsem pak na operaci, takže mužů pouze rict, ze ta chuť je fakt top, proste limonadka. Nějaký účinky za tak krátkou dobu jsem nevypozorovala. Byl původně koupeny pro tatku, který má artrozu 2. stupně ve věku 78 let, ale bohužel ho z toho začala pálit žáha, takže v užívání přestal.

Jana Košťálová

Nejlepsi vyziva, kam se se*e al**vis

Zbyněk Zachař

Koupil jsem to dědovi, který sotva chodí a říká že cítí zlepšení! Dobrá práce

Michal Kosť

Chuťově výborné, zažívací potíže žádné. Mírně horší rozpustnost nejlepe rozmichat v shakeru. Udávané složeni super, dokonce i nějaké céčko, Benefity těžko říct jsem v půlce první kůry.

Pavel Borsuk Pavlovič

Možná trošku zapracovat na rozpustnosti, jinak není co vytknout

Lukáš Vyvial

Ačkoliv si na chuť produktu nikdy moc nepotrpím, nechápu, jak se mohlo klukům podařit vytvořit ze směsi takových chuťově odporných přísad něco tak úžasného. Každý den se těším na to, až si vypiji svou denní dávku a jak si na ni pochutnám. Chuti dávám opravdu 11 z 10 a to i proto, že jsem se toho nepřepil (což se u mě poměrně často děje). Pokud jde o funkčnost produktu,  nebudu tady nic vyzdvihovat, jelikož já žádné problémy s klouby nemám, tudíž není nic, v čem by mi to mohlo pomoc. Beru to pouze jako prevenci a za dobu užívání se žádná bolest kloubů nevyskytla. Složení ale hodnotím velice kladně. Jedná se o velice komplexní kloubní výživu, která v určitých problémech jistě zvládne pomoci.

Roman Grigar, autor tohoto článku

Autor článku

Roman Grigar
Roman Grigaršéfredaktor
Fitness nadšenec a strongman s více jak 10 letou praxí se silovými sporty (strongman, powerlifting) a výživou. Živí se jako výživový poradce a trenér.

Sdílet tento článek.