Jaký protein si vybrat? Který je pro mě vhodný?

Od Publikováno: 3 února, 2021Aktualizováno: 31 května, 2021Kategorie: Suplementy0 komentářů

Přestože někteří výrobci produkují nové typy proteinových doplňků jako na běžícím páse, v naší nabídce najdete jen tři druhy proteinů. I tak ale mnoho začínajících sportovců, kteří ve sportovní výživě ještě nejsou příliš zběhlí, nemá jasno v tom, který protein konkrétně je pro ně ideální. Dnešní článek tedy bude jakousi komplexnější příručkou, ve které vám všechny tři proteiny představíme a jasně definujeme, pro koho jsou vhodné a pro koho představují zbytečnou investici.

Pure Elite CFM – základní kámen suplementace

Pure Elite CFM byl vůbec prvním proteinem, který jste v naší nabídce mohli najít. Jedná se o velmi kvalitní mix CFM syrovátkového koncentrátu (90% všech bílkovin produktu) a CFM syrovátkového izolátu (10% všech bílkovin produktu). Dohromady v tomto proteinu najdete 77% bílkovin, vysoký obsah glutaminu a BCAA, trávicích enzymů DigeZyme® a v neposlední řadě také probiotika LifeinU™. Celý protein je navíc vytvořený bez zbytečné chemie – použity jsou pouze přírodní aromata, sladidlo z rostliny stévie a zdravotně nezávadné sladidlo sukralóza.

V čem je výjimečný?

Pure Elite CFM si na nic nehraje. Jedná se o naprosto čistý produkt vyrobený metodou CFM, tedy tím nejlepším procesem, jaký na trhu aktuálně existuje. Proč? Syrovátka proudí při výrobě proteinu skrze keramické filtry a nepřijde do styku ani s vysokými teplotami, ani s chemikáliemi. Oba dva tyto faktory by potenciálně mohly narušit jak využitelnost bílkovin, tak i některé další zdraví prospěšné složky, které protein obsahuje (zejména se jedná o bioaktivní frakce – laktalbumin, glykomakropeptidy a další). Výsledkem CFM procesu je tak plnohodnotně využitelný protein disponující i spoustou zdravotních benefitů.

Pro koho je vhodný?

Protein je jedním z těch suplementů, jejichž užívání není nikterak limitováno – je vhodný pro muže, ženy, děti, dospělé… zkrátka ho může používat kdokoliv. Špičková kvalita Pure Elite CFM se na druhou stranu nutně musela projevit ve výsledné ceně produktu. Nebudeme (a ani nechceme) si hrát na to, že naše produkty patří k těm nejlevnějším, ale zato se na ně mohou spolehnout i profesionálové napříč obory. Pure Elite CFM je sice vhodný pro každého, ale nejvíce ho ocení siloví sportovci, kteří berou sport vážně. Díky přídavku izolátu dostanou svaly (nejen) po náročných trénincích přesně to, co potřebují, a to se projeví lepší regeneraci a v dlouhodobém horizontu i lepším růstem.

Perfektní kvalita pro zapálené sportovce

Pure Elite CFM reprezentuje vysokou kvalitu, za kterou si zkrátka a dobře musíte být ochotni připlatit. Pokud berete sport opravdu vážně a hledáte jen ty nejlepší produkty na trhu, bez váhání byste měli po Pure Elite skočit. Jestli ale máte na suplementy vyčleněný jen omezený rozpočet a chcete spíše protein s dobrým poměrem ceny a kvality, řešení bude jinde. Třeba hned v druhém proteinu z našeho repertoáru.

Nejkvalitnější protein Pure Elite CFM

Pure Elite CFM

Nejkvalitnější protein zpracovaný metodou CFM s vysokým obsahem Glutaminu a BCAA, který je navíc obohacen o probiotika a trávicí enzymy, díky čemuž je protein maximálně využitelný.
Chci Pure Elite CFM!

Perfect Milkshake – bezkonkurenční poměr ceny a kvality

Perfect Milkshake je vlastně jedním z nejnovějších přírůstků do našeho repertoáru sportovních doplňků. Stejně jako Pure Elite splňuje veškeré naše pevně stanovené zásady – nepoužili jsme žádnou zbytečnou chemii, škodlivé ani nežádoucí suroviny. Jedinou změnou je lehce odlišná výrobní metoda. Místo CFM (tedy specifické mikrofiltrace) jsme vsadili na ultrafiltraci. Ta se od mikrofiltrace liší velikostí pórů – zatímco při mikrofiltraci se používá velikost 0,1 – 10 mikrometrů, pro ultrafiltraci 0,01 – 0,1 mikrometru. I když ultrafiltrace není tak dobrá jako CFM, je stále lepší než klasická mikrofiltrace díky použití menších pórů.

V čem je výjimečný?

Perfect Milkshake je výjimečný především v tom, že ačkoliv se svojí kvalitou řadí k nejlepším proteinům na trhu, cenově se drží při zemi. Ultrafiltrace, podobně jako CFM, zachovává všechny zdraví prospěšné frakce. Perfect Milk Shake obsahuje hned dva trávicí enzymy, sladidlo sukralózu a malé množství xanthanové gumy, tudíž se opět jedná o produkt bez jakékoliv zbytečné suroviny. Výjimečný je tento protein i svojí chutí – je k dispozici ve třech, ne zcela tradičních příchutích (citronový oplatek, jogurtová třešeň a jahodový milkshake), z nichž všechny stojí za zkoušku.

Pro koho je vhodný?

Chcete co nejkvalitnější protein, ale zároveň nechcete, aby velké balení vyšlo na více než 1000 Kč? Pokud je odpověď ano, je pro vás Perfect Milk Shake nejlepší možná investice. Ocení ho jak rekreační sportovci, tak studenti nedisponující extrémním množstvím finančních prostředků. Vzhledem k vysoké kvalitě a nízké ceně je vhodný i pro mladé začínající sportovce (ať už se jedná o hokejisty, fotbalisty či atlety), kteří nepotřebují tu nejvyšší kvalitu, ale zato potřebují protein bez aditiv a škodlivin.

Ideální volba pro studenty a rekreační sportovce

Pravděpodobně se budu opakovat, ale Perfect Milkshake je synonymem výborného poměru ceny a kvality. Za vyzdvihnutí stojí i pro jeho naprosto famózní chuť, kterou si zamiluje každý. Jestli hledáte dobrý, zdravý protein za bezkonkurenční cenu, Perfect Milkshake je nejlepší možná odpověď.

Chuťově skvělý protein Perfect Milkshake

Perfect Milkshake protein

Lahodná krémová příchuť je typická pro tento syrovátkový protein, který je zpracován za použití šetrné metody – ultrafiltrace. Obsahuje trávicí enzymy a maximum bio-aktivních frakcí.
Chci Perfect Milkshake!

MPS-5 PRO – v průběhu dne i po tréninku

Třetím proteinem z naší nabídky je MPS-5, který se od dvou předešlých liší. Neobsahuje totiž jen jeden konkrétní zdroj bílkovin, nýbrž zde najdete hned 5 různých proteinů, z nichž každý má jinou dobu vstřebávání. Zatímco syrovátkový hydrolyzát se vstřebá takřka okamžitě, micelární kasein potřebuje několik hodin. Díky tomu vás MPS-5 skvěle zasytí jak po tréninku, tak i v průběhu dne, když nestíháte jíst pevnou stravu.

Pavel Beran užívá MPS-5 Pro

Vícesložkový protein využijete během dne, ale i po tréninku.

V čem je výjimečný?

Při sestavování všech našich produktů je pro nás velmi důležitá transparentnost. Všimněte si, že mnoho výrobců vícesložkových proteinů vůbec neuvádí konkrétní složky nebo jejich procentuální zastoupení. U nás si můžete přečíst obě tyto informace a můžete si být stoprocentně jistí, že použité suroviny jsou opravdu jen ty nejkvalitnější. Pokud použijete jen doporučené množství vody, protein má poměrně hustou konzistenci a díky několika zdrojům bílkovin vás skvěle zasytí.

Pro koho je vhodný?

Osobně zastávám názor, že v průběhu dne je vícesložkový protein nejlepší možnou volbou. Pokud nemůžete například nosit pevnou stravu do práce, často cestujete a nestíháte jíst nebo jen hledáte vhodný suplement na doplnění bílkovin, přijde MPS-5 vhod. Používat ho můžete i po tréninku, ovšem já osobně preferuji raději Pure Elite CFM. MPS-5 je spíše taková nadstavba pro sportovce, kteří chtějí pro své svaly to nejlepší.

Rozhodně ne nutný, ale určitě skvělý protein

Bez MPS-5 se jako rekreační sportovci určitě obejdete. Pokud se vám ale tak jako mně pravidelně stává, že doma zapomínáte krabičky s jídlem, nebo prostě v průběhu dne nestíháte jíst, není nic snadnějšího, než si umíchat jednu odměrku MPS-5. Skvěle zasytí, díky kaseinu má úžasně krémovitou konzistenci a chuť je v případě obou variant tak dobrá, že si ji prostě a jednoduše zamilujete.

Vícesložkový protein MPS-5 PRO

MPS-5 PRO

Protein, obsahující 5 druhů bílkovin, pro maximální a dlouhodobý anabolický stav, který vede k nabírání svalové hmoty. Obohacený o trávicí enzymy, díky nimž je každá složka tohoto proteinu plně využita.
Chci MPS-5 PRO!

Autor článku

Mirek Dvořák
Mirek Dvořákredaktor
Zapálený sportovec, kterého baví všechny druhy pohybu od zvedání činek přes klasickou jízdu na kole až po trekking. Už od svých prvních závodů v silovém trojboji v roce 2015 se zajímám také o výživu i suplementaci. Snažím se kombinovat výsledky vědeckých studií s osobní praxí.

Sdílet tento článek.