Algastin – nejsilnější antioxidant

Od Publikováno: 5 března, 2021Aktualizováno: 31 května, 2021Kategorie: Suplementy0 komentářů

Co je Algastin?

Algastin je doplněk stravy, který obsahuje Astaxanthin – což je nejsilnější antioxidant, který lze nalézt v přírodě. Několik studií demonstrovalo jeho příznivé účinky nejen pro svaly, kardiovaskulární systém, oči, mozek, ale taky na imunitu a kůži. Astaxanthin patří do skupiny karotenoidů a nachází se přirozeně v znatelném počtu živých organismů (losos, plaměňák, humr, atd.), které zbarvuje od oranžové do červené právě díky svým vlastnostem. Je prokázáno, že sladkovodní mikrořasa Haematococcus pluvialis má nejvyšší koncentraci astaxantinu mezi ostatními organismy v přírodě!

Jaké jsou účinky Algastinu?

Syntetický vs. přírodní Astaxanthin

Syntetický astaxanthin vyrobený v laboratoři z petrochemikálií nebyl nikdy testován na bezpečnost pro použití na lidech, specificky schválený pro přímou lidskou spotřebu, ani nebylo prokázáno, že syntetický astaxanthin má jakýkoliv ze zdravotních přínosů diskutovaných výše. Studie, kterou provedli Capelli a kol. v roce 2013 prokázala, že přirodní astaxanthin je 20 až více než 50krát silnější než syntetický astaxanthin.

  • 500x silnější než vitamín E
  • 560x silnější než katechiny obsažené v zeleném čaji
  • 800x silnější než Koenzym Q10
  • 3000x silnější než Resveratrol
  • 6000x silnější než vitamín C

Výroba přírodního astaxanthinu

Zde můžete vidět, jak probíhá výroba přírodního Astaxanthinu.

Závěr

Algastin, alias produkt obsahující Astaxanthin, obohacený o olivový olej a vitamín E se dá považovat bezpochyby za nejsilnější antioxidant, který na (nejen) českém trhu ve formě doplňku seženete. Tento produkt je na scéně již od srpna roku 2018 a za tu dobu si získal oblibu u spousty zákazníků.

Astaxanthin - nejsilnější antioxidant

Algastin

nejsilnější antioxidant, jehož bezpečnost dokazuje přes 40 studií. Algastin je vyrobený v ČR.
Chci Algastin!

Autor článku

Roman Grigar
Roman Grigaršéfredaktor
Fitness nadšenec a strongman s více jak 10 letou praxí se silovými sporty (strongman, powerlifting) a výživou. Živí se jako výživový poradce a trenér.

Sdílet tento článek.