Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Zdravím, prosím o radu, cvičím strašně rád silově, jak dlouho můžu jet silový trénink-kolik týdnů? Jaký trénink si dát potom?, popřípadě za jak dlouho se můžu k silovému tréninku vrátit, jelikož je hodně náročný a aby to nebylo kontraproduktivní.
   Děkuji moc za radu

   ,ůžu

  • Roman Grigar
   Správce
   Počet příspěvků: 25

   Ahoj Petře,

   ono záleží, co myslíš silovým tréninkem. Někdo to totiž bere jako trénink s činkami nehledě na způsob, jakým trénuje a jiný zase trénink maximální síly. Pokud jde o to první, doporučuji trénovat klidně i delší dobu a snažit se o progresivní zatížení. To znamená zkoušet se posouvat neustále dál. Ať už jde o zvyšování počtu opakování, zvyšování sérií nebo zkracování přestávek. Jednoduše trénink neustále posouvat po nějakou určitou dobu, dokud to půjde. Pak můžeš trénink nějak obměnit. Bavím se tady o tréninku, kde používáš vyšší počty opakování.

   Pokud jde o to druhé, což je cvičení maximálek (1-3 opakování), tak pak ze zkušenosti nedoporučuji tímto způsobem trénovat více jak 2 měsíce. Měl bys dbát hlavně na kvalitní regeneraci a u těchto trénincích hodně přemýšlet dopředu. Tady je složité odpovědět, protože záleží i na tom, jak moc jsi pokročilý cvičenec. Předpokládám, že začátečník, takže k tréninku by ses mohl vrátit třeba zase za dalších 4-8 týdnů.

  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Ahoj Romane,
   Děkuji za odpověď,abych to upřesnil jedu podle článku pana Dvořáka ze dne 17.8.2021 (jak má vypadat silový trénink+ukázkový konkrétní trénink)-přesně podle toho.Začínám dnes již pátý týden,tzn.můžu ho jet ještě cca 3 týdny?cvičím přes dva roky a každý týden přidávám cca 2,5 kg na komplexních cvicích tzn mrtvý tah ,dřepy a benchpress (cvičím 4 krát týdně). Pondělí dřepy, úterý bench, středa volno,čtvrtek mrtvý tah,pátek volno,sobota lehký trénink izolované cviky(více opakování,menší váhy) neděle volno. Pondělí vše od znova
   Prosím o radu jaký trénink potom?jestli dát třeba 4 týdenní trénink na více opakování ,lehčí váhy více séríí? nebo se nadále snažit o progresivní zatěžování(zvýšování váhy)
   Omlouvám se,že tě otravuju s takovými dotazy,ale chci si v tom udělat trochu jasněji

   Děkuji moc za odpověď
   Přeji ti hezký den
   Petr

   • Roman Grigar
    Správce
    Počet příspěvků: 25

    Ano, 3 týdny jsou určitě ještě v pohodě. Záleží, jak jsi přecenil nebo podcenil začátek. Pokud už to bude na tebe na tom konci až moc náročné, určitě bych si chvíli do toho odpočinul a trénink třeba na měsíc změnil. Pak se k němu vrátil zase s lehce podhodnocenýma váhama.

    A alternativ, jaký trénink dát potom je mnoho. Ale taková odpočinková fáze, že shodíš váhy a zvýšíš opakování je dobrý nápad. Třeba bych se nebál jet i nějakou chvíli full body, kdy budeš cvičit pouze 3x týdně. Vytěžit co nejvíc z této změny, odpočinout si a pak se klidně navrátit k tréninku od Mirka.

    Určitě si vyzkoušej více tréninků ale. Uvidíš, co ti bude nejvíce vyhovovat a na čem budeš mít nejlepší výsledky. Full body je třeba skvělá volba pro každého naturála. Ono je to sice takové „nudnější“, ale dají se na tom mít výborné výsledky.

  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Děkuji za radu i odpověď
   Přeji ti hezký den
   Petr

   • Roman Grigar
    Správce
    Počet příspěvků: 25

    Díky, že jsi napsal!

    Hezký den i Tobě 🙂

  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Zdravim vás Romane,
   Dal jsem na vás a nyní jedu cca měsíc full body trénink, ale potom se chci vrátit k tréninku pana Dvořáka, říkal jste, že se můžu k němu vrátit s lehce podhodnocenýma váhama. Potřeboval bych od vás radu, jako člověka znalého.
   Vezměme si příklad-Hlavní cvik (Mrtvý tah) jsem začal na 140kg. 5 sérií po 5 opakováních 6-7 týden jsem jel 4 série po 3-4 opakováních 8 týden 4 série po 2 opakováních – končil jsem na 160kg
   Otázka zní: s jakou váhou začít a kolik přidávat každý týden abych za těch 8 týdnů končil třeba na těch 180kg.Jestli je to vůbec možné.
   Potřeboval bych od vás radu, jak a kolik každý týden přidávat váhu, kolik mám dělat každý týden sérií a opakování.
   Samozřejmě stejné by to mělo být i na Dřep a Benč.
   Na Benč jsem přidával každý týden jen 1,5 kg-ten mi jde hůř
   Vím, že je velmi důležitá regenerace, jídlo spánek a nějaké ty suplementy Omega 3 ,multivitamín, Kreatin
   A omlouvám se, možná se v těch otázkách opakuju

   Děkuji moc za odpověd
   Přeji hezký den
   Petr

   • Roman Grigar
    Správce
    Počet příspěvků: 25

    Ahoj Petře! 🙂

    Je super, jak ses dostal ze 140kg na 160kg. Avšak nedá se předpokládat, že progres za stejné období bude do nekonečna. Pokud půjde o ten stejný trénink, který jsi jel předtím, doporučil bych začít třeba na 145-150kg a po těch 2,5kg jít nahoru. Ono těžko takto odhadovat z opakování. Lépe se tréninky píšou v případě, že člověk zná svou aktuální maximálku. Tady bych doporučil spíš podle pocitu. Pokud uvidíš, že to jde nahoru lehce, klidně si přidej 2,5-5kg. Jestliže to bude pro tebe těžké. Dělej progres klidně po 1 kile.

    Ono záleží, o jaký cvik jde. Na benchpressu bych doporučil přidávat menší váhy, než třeba u dřepu, kdy člověk si může přidat víc. Ono tady jde o to, o kolik procent to navýšíš. Když si vezmeš, že bys z váhy 20kg přidal o 50%, tak je to 30kg a rozdíl pouhých 10kg. To znamená, že pokud bys chtěl navýšit o 50% váhu 100kg, už jsi na 150kg a to je rozdíl 50kg! Proč to říkám? Abych demonstroval, že v tomto případě můžeš využít procenta a zkusit je při tréninku využívat. Pak budeš moc tento progres uplatňovat u jakéhokoliv cviku, jelikož navýšení váhy bude vždy jiné.

  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Ahoj Romane,děkuji za odpověd .Samozřejmě každý máme někde strop.Jinak maximálky jsem zkoušel začátkem Listopadu roku 2021
   Benč-104kg, Dřep 140kg, mrtvý tah 161kg……od té doby vůbec.nemám žádné soutěžní ambice a nikam s váhou nespěchám.Jen chci zajít( zkusit),kde je můj limit a zkrátka cvičení mně baví,kdysi jsem hrával fotbal,běhal 5 let posiloval…….potom stavěl dům, a ted´je mi 50let a jak jsem ti psal, začal jsem opět cvičit před dvěma lety.
   Ta možnost s těmi procenty je zajimavý…můžu taky vyzkoušet
   Ještě jednou ti děkuji za rady

   Přeji hezký večer
   Petr

   • Roman Grigar
    Správce
    Počet příspěvků: 25

    Ahoj Petře,

    tak to je super! Věřím, že teď by byly maximálky ještě vyšší, ale nemusíš je samozřejmě zkoušet. Stačí odhadnout. Mimochodem k odhadu maximálek můžeš využít i tuhle aplikaci

    Vyzkoušíš opakování s nějakou menší vahou a podle toho, kolik jich zvládneš, si teoreticky určíš maxko. Díky tomu pak budeš moc lépe pracovat s těmi procenty 🙂

    Není vůbec za co! Díky, že ses na nás obrátil 🙂

    S přáním krásného dne
    Roman

  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Zdravím pane Romane,
   jedu opět silový trénink pana Dvořáka
   čtvrtý týden ..dřep 133kg 5sérií po 3 opakování ..v pořádku, ale mrtvý tah 165kg 5 serií po 3 opakováních jsem zvládl tak tak a navíc mně lehce začalo bolet ve spodních zádech (vzpřímovače) nejspíš přetížené.
   Chtěl bych poradit, jak dál postupovat, jestli snížit dostatečně váhu…….třeba o deset kilo, nebo toho hned nechat a přejit opět na full body na měsíc?

   děkuji za odpověď
   Petr

  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Zdravím vás,
   Mám ještě jeden dotaz, jaký máte názor na stroj legpress,popřípadě lavice na předkopy a zákopy .
   pokud by jsem si to chtěl pořídit, čemu s těchto dvou náčiní byste dal přednost? a jestli to má smysl do toho investovat
   Trošku dotaz s jiného soudku

   Děkuji Vám za odpověď
   Petr

   • Roman Grigar
    Správce
    Počet příspěvků: 25

    Hezký den Petře,

    pokud nemáte v plánu budovat nějaké domácí fitko, asi by vás nespasil ani jeden z těchto strojů. Určitě bych upřednostnil legpress, který je víc komplexní, ale za mě si člověk v domácím prostředí vystačí se dřepy a výpady. Zvážil bych tedy spíš nákup nějakých jednoruček či velké osy.

  • PetrPanek
   Účastník
   Počet příspěvků: 8

   Dobrý den, myslel jsem si to,lavice na předkopy a zákopy je podle mně více na izolaci cviků (kvadriceps,hamstringy)
   Určitě zůstanu u komplexního dřepu- velká činka,výpadu, bulharského dřepu atd.
   Děkuji vám za odpověd
   Petr

   • Roman Grigar
    Správce
    Počet příspěvků: 25

    Přesně tak!

    Není vůbec za co 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.